چهارشنبه, مرداد 02, 1398
     


مطالب سرگرمي
تاریخ: 1390/02/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 1798 مرتبه تعداد امتیاز: 84   (Article Rating)
پوست ها و مغزها


 
پوست ها و مغزها

ای مردم من و شما اسیریم به آنچه از حالات ما پیداست و کوریم به آنچه که از حقیقت ما پنهان است اگر کسی ازما لغزید می گوییم او افتاد و اگر صبر کرد می گوییم او ضعیف بود هلاک شد و اگر به لکنت افتاد ، می گوییم او لال بود و اگر ناله کرد ، می گوییم آن صدای جان کندن او بود پس مرده است.

من و شما به پوست های "من" و رویه های "شما" شیفته هستیم .

نه ای برادرم ، در حقیقت امری از آنچه که در ظاهر آن نمایان است ، استدلال مکن و سخن شخص یا کاری از کارهایش را برای شکستن او به کار نبر . چه بسا آن کسی که او را نمی شناسی با وجود لکنت در زبانش و سستی در لهجه اش، دارای وجدانی آگاه و بیدار و قلبش جایگاه فرود آمدن وحی باشد.

و چه بسا کسی که به سبب زشتی در صورتش و فرومایگی در زندگی اش او را تحقیر می کنی ؛ بر روی زمین نعمتی از نعمت های آسمانی و برای مردم بخششی از بخشش های خداوند باشد.

میان صبح و عصرت ، ممکن است دو مرد را ببینی . پس اولی با تو گفت و گو می کند در حالی که ، در صدای او فریاد طوفان و در حرکات او هیبت ارتش است.

و اما دومی ترسان و بیمناک با تو سخن می گوید ، با صدایی مرتعش و کلمات بریده بریده ، پس در اولی ادعای اراده و شجاعت می کنی و در دومی ادعای سستی و ترس.

اما ، اگر آنان را دیده بودی ، در حالی که روزگار آنها را به دیدار مشکلات دعوت کرده بود و یا باید در راه هدفی شهید می شدند ، آنگاه می فهمیدی که گستاخی خوش نما شجاعت نیست و شرم و حیای خاموش ترس نیست .

بنابراین ، مرا نادان نپندار ، قبل از اینکه درون پنهان مرا جستجو کنی و تصور نکن من نابغه هستم ، پیش از اینکه مرا از درون مقتبس شده ام جداکنی و نگو او خسیسی مشت بسته است قبل از اینکه قلب مرا ببینی و نگو او خیرخواهی بخشنده است ، پیش از اینکه بدانی هدف من از مهربانی و بخشش چیست و مرا دوست و عاشق صدا نکن پیش از اینکه عشق من با همه ی آنچه از نور و آتش دارد ، بر تو ثابت نشود و مرا آسوده ندان تا زمانی که زخم های خونین مرا لمس نکرده ای.

گزیده ای از کتاب اندیشه های نو و شگفت نوشته جبران خلیل جبران

کد: 40
گروه: ادبي و فرهنگي
نویسنده خبر: الناز بلوچ
 
امتیاز بندی
نظرات
1) بسیار زیبا بود!نمیدونم امتیاز ها (1)بالاترینه یا(5)ولی بالاترین امتیازو داره!
Delete ارسال توسط mehrdad ahari در تاریخ 1389/11/15

 
2) آقا مهرداد عزيز 5 بالاترين است
Delete ارسال توسط مديريت سایت در تاریخ 1389/11/16

کد: 92
نویسنده خبر:
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام شده مجاز به ارسال نظر می باشند.
تبليغات
حريم كاربران  |  شرایط استفاده
كليه حقوق براي انجمن علمي فرهنگي آهار محفوظ است 1389