چهارشنبه, مرداد 02, 1398
     


مطالب سرگرمي
تاریخ: 1390/03/12 نظرات: 0 نظر نمایش: 2323 مرتبه تعداد امتیاز: 63   (Article Rating)
انواع تیپ بدنی

 

با این مشخصات به کدام تیپ بدنی تعلق دارید ؟

با توجه به اینکه نوع  زندگی  و نوع تغذیه تیپ های مختلف بدنی با هم تفاوت های بنیادین داشته و اصلاً قابل قیاس با هم نیستند می توان گفت که تعیین دقیق نوع و تیپ بدنی افراد مختلف امکان برنامه ریزی دقیق تر و کار آمدتر را برای  وی فراهم کرده و نتیجه کار برنامه ریزی زندگی روزانه  و تغذیه ای را اثر بخش تر می کند .
 
آندومورف :
شاید بزرگ ترین دغدغه تیپ های بدنی آندومورف آب کردن و سوزاندن چربی های زاید انباشته شده در پهلوها و شکم باشد . این افراد متابولیسمی کند داشته و به راحتی نیز موفق به اضافه کردن وزن خود می شوند . این دسته از افراد که در اغلب موارد نیز از اضافه وزن و از پدیده چاقی رنج می برند ، استعداد بسیار خوبی برای انباشته کردن چربی زاید در بدن داشته و همیشه نیز از این موضوع گله می کنند .
این افراد باید برای افزودن متابولیسم بدن خود از تمرینات قدرتی بهره گرفته و در بین ست های تمرینی خود نیز کمترین استراحت را لحاظ کنند .
در صورتی که شما نیز به این تیپ تعلق دارید باید کالری مصرفی روزانه خود را کم کرده و به تعدد وعده های غذایی و به کم نمودن حجم غذای مصرفی در هر وعده بیش از پیش اهمیت دهید . شما باید برای رسیدن به تناسب اندام مصرف قند و مواد غذایی شیرین را در برنامه غذایی خود محدود کرده و در رژیم روزانه غذایی خود نیز دقت ووسواس بیشتری به خرج دهید .
شما که به این تیپ بدنی تعلق دارید برای در امان ماندن از شر چربی های مزاحم همواره یابد از ورزش های هوازی نظیر پیاده روی در طول روز ، دوچرخه سواری و دوهای نیمه استقامت بهره بگیرید .
مزومورف :
کسانی که به این تیپ بدنی تعلق دارند در صورتی که به تغذیه خود اهمیت داده و تمرین مناسب با فیزک بدن خود را انجام دهند می توانند امیدوار باشند که در سایه تمرین و برنامه ریزی دقیق به اندامی مناسب و ایده ال  دست پیدا می کنند .
شما که به این تیپ تعلق دارید باید تمرینات خود را با شدت متوسط تا زیاد تنظیم کرده و مدت زمان استراحت بین ست ها را نیز به طور متوسط لحاظ کننید .
رسیدن به افزایش حجم قدرت عضلانی برای این دسته از افراد کار چندان مشکلی نیست . این دسته از تیپ های بدنی استعداد خوبی برای ورزش داشته و حتی در صورتی که علاقه ای به انجام فعالیتهای ورزشی نیز نداشته باشند و تمرینات خاصی را نیز انجام نداده باشند به طور طبیعی و ذاتی ، خوش فرم و خوش استیل بوده و همچون ورزشکاران کهنه کار به نظر می رسند
اگر چه این دسته از افراد استعداد خوبی برای انباشته کردن چربی در بدن ندارند اما برای حفظ تناسب عضلانی و برای تشدید رشد عضلانی خود بهتر است تا از رژیم های کنترل شده غذایی استفاده کرده و قدر استعداد ذاتی خود را نیز بیشتر بدانند .
اکتومورف :
این دسته از افراد عموماً لاغر و کشیده بوده و از کمبود وزن نیز رنج می برند . اکتومورف ها معمولاً برای اضافه کردن به وزن خود به هر حیله ای متوسل می شوند و در نهایت نیز موفقیت چندانی به دست نمی آورند .
در صورتی که شما نیز از این دسته از تیپ های بدنی بوده و به ساختن و پرورش دادن عضلات خود نیز اهمیت می دهید . باید تمرینات بی هوازی خود را به دو الی سه جلسه در هفته محدود کرده و آن را با شدت بالا انجام داده و از تمرین زیاد نیز دوری کنید .
مدت زمان تمرین را کوتاه و شدت تمرین را نیز بالا انتخاب کرده و در طول روز نیز همواره از غذاهای شیرین و چرب استفاده کرده و کالری مصرف روزانه خود را نیز بالا نگه دارید . ورزشهای هوازی را به حداقل برسانید و از مکمل های غذایی سرشار از قند و پروتئین استفاده کنید .
 
 منبع : اوای قصران ماهنامه داخلی  شهرداری قصران
با تشکر از آقای جعفر نادی
 


 

کد: 102
نویسنده خبر:
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام شده مجاز به ارسال نظر می باشند.
تبليغات
حريم كاربران  |  شرایط استفاده
كليه حقوق براي انجمن علمي فرهنگي آهار محفوظ است 1389